Nová Beseda - kulturní centrum

... jsme NADOSAH

Výstava měsíce140. VÝROČÍ ZALOŽENÍ KLÁNOVIC

01.06. - 30.06. 

Můžete se těšit140. VÝROČÍ ZALOŽENÍ KLÁNOVIC

Dnes 01:00


LADIES NIGHT

07.06.2018 18:00


19.06.2018 18:30
MOJE LÁSKY OBRAZY


03.05. - 31.05.


< Zpět  |  Výstava:


Výstava Taťjany Macholdové a její obrazy jsou prodchnuty pozitivní energií a neutuchajícím zájmem o lidský život, mezilidské vztahy a city, přírodu i abstrakci. Taťjana Macholdová nám tedy dává možnost proniknout do jejích lásek - obrazů, které jsou její nedílnou součástí.

 

Vernisáž, kterou zahájí Ester Janečková, se uskuteční ve čtvrtek 17. 5. od 19 h, na trubku zahraje Saša Skutil. 

 

180402moje01.jpg

Taťjana Macholdová


výtvarnice, malířka a scénografka. Obrazy vystavuje v Čechách i v zahraničí. Obrazy byly k vidění zhruba na 45 výstavách.


V Praze vystavovala například na Staroměstské radnici, v Galeriích La Femme a U Prstenu, na Chodovské tvrzi, v galeriích v Kutné Hoře, Kolíně, v zahraničí ve Vídni v Galerii Jan a na dalších místech.


Je autorkou výtvarných řešení mnoha soukromých a veřejných prostor, např. projektu Kouzelná Nemocnice - interiérů Dětského oddělení popálenin Fakultní nemocnice Královské Vinohrady v Praze, výtvarné rekonstrukce Dětského stacionáře Bazalka pro postižené děti v Českých Budějovicích a dalších.


Vydala několik knižních publikací s výtvarnou tematikou v nakladatelstvích Portál a Grada (Pohádkové tvoření, Výtvarné práce s pohádkami a další).


Navrhuje výpravy k filmovým i divadelním představením, např. film Co chytneš v žitě, divadelní představení Dávno, dávno již tomu, výpravy k loutkovým představením TLD Zvoneček a Umělecké scény Říše loutek v Praze.
Tániny obrazy jsou již pravidelnou součástí charitativních aukcí na Žofíně v Praze pořádanými Klubem přátel dětí dětských domovů, obrazy podpořily i nadaci Naše dítě. Jsou zastoupeny v soukromých sbírkách v České Republice, Slovensku, Německu, USA, Španělsku a Holandsku.


Tatjana Macholdova is an artist and stage designer. Her paintings were presented at more than 45 exhibitions (Old Town City Hall in Prague, La Femme Gallery, Jan Gallery in Wien, etc.). She is author of many interior designs (Faculty Hospital in Prague, Children Stationary Bazalka). Her paintings are part of charity auctions. Tatjana is an author of several art books for children.


www.tanja.cz

 

 

 

 

Něco o obrazech.

 

Máme Táňu rádi. Tuto větu napsal můj manžel na stránku připravenou pro odborný popis tvorby. Je to moc fajn věta, za kterou mu jsem a stále budu, vděčná.


Co se týká obrazů, jsou mojí nedílnou součástí. Rozdělím je tedy do malých okruhů.


Krajinomalba. Technika akvarel, pastel, kombinovaná technika, olej.


Ohromná pohoda a prožití si až euforie z posezení uprostřed krásné krajiny, která mne obklopuje. Mám pocit naprosté sounáležitosti s přírodou a tak barvy na papíře samy tančí před mýma očima a já je jen tak zlehka a jakoby zdálky pozoruji. Krajinomalba bude vždy mým niterným záznamem křehkého pocitu souznění s přírodou a snahou o zachycení tohoto okamžiku.


Abstrakce. Olejomalba, pastel.


Vnímám je jako instinktivní a rozumem nijak neovlivněné impulsy, které mi přinášejí radost. Způsob pojetí malby v jednom mém malířském období by se v něčem dal odkázat k oblíbenému období impresionismu, jistou mihotavostí a prolínání světla a barevných valérů bez doteku černé. V dalších mých malířských obdobích dochází ke zkoumání technik. Lákavé je prostorové pojetí obrazu, jeho doplnění o další materiály, které vstupují do popředí. Taková malá scénografie. Období „děravých obrazů" a jejich prosvícení ze zadní strany je spojeno s pocitem nepostradatelnosti světla v lidském životě.


Neustálá touha po jakémsi propojení se zemí je v další etapě symbolizována použitím přírodních materiálů v kombinaci s olejomalbou. Barvení písku a hlíny, jejich vrstvení a kombinace jsou vnímány jako zachyceni jisté čistoty země i člověka od jejich zrození.


V dalším období lze spatřit na mých obrazech i ženské tělo. Žena je spojena s vášní, touhou, je nositelkou života. Často provokatérkou a vyzývatelkou k činům. Zkrátka bytost přinášející do vztahu zamyšlení i radost. Tedy alespoň tak nějak si to představuji.
Podporují nás:Všichni sponzoři | Podpořte nás také!
© 2011 Nová Beseda - kulturní centrum, Praha 9 - Klánovice webdesign (c) blobmedia.cz