Nová Beseda - kulturní centrum

... jsme NADOSAH

Výstava měsíceFRAGMENTY

01.01. - 29.02. 

Můžete se těšitSTÍNOHRA

01.03.2020 - 31.03.2020 


POČTVRTÉ SPOLEČNĚ V HIMÁLAJI - CHULU WEST II.

26.03.2020 19:30


NEJKRÁSNĚJŠÍ MÍSTA POBALTÍ

31.03.2020 19:00
BYTŮSTKY


01.11. - 20.12.


< Zpět  |  Výstava:

Martina Tóthová a Jan Písařík se sešli na společné výstavě už v roce 2006 v Karlíně nejen jako výtvarníci, ale také jako přátelé a kolegové. Do Nové Besedy v Klánovicích se oba rádi vrací. Tentokrát s magickým vhledem do jiného světa kouzelných bytostí a bytůstek.


Výstava je prodejní a potrvá do 20. prosince.


191013vystava1.jpg

 

Martina Tóthová

https://www.holesov.cz/osobnost-holesova/277-tothova-martina?shared_domain=knihovna se po studiu na Výtvarné škole Václava Hollara v Praze věnovala především ilustracím, figurální malbě a grafickému designu.


Její umělecké aktivity výrazně podpořila nabídka samostatné výstavy v Galerii u Pražského Jezulátka v Praze. https://www.youtube.com/watch?v=UFDnCsKUaAw Úvodní slovo na vernisážích v galerii, ke které vedly schody z Karlova mostu od Malostranské mostecké věže, měl vždy její oblíbený učitel Dějin výtvarné kultury Dr. Bohumír Mráz: „...v kosmickém měřítku má jedině fantastično naději být pravdivé, prohlásil před časem ctihodný filosof Teilhard de Chardin a překvapivě tak vyřešil věčnou antimonii fantazie a racionálního poznání... Moderní umělci dávno pochopili, že každá věc má dva aspekty: Obyčejný, který vidí každý, a aspekt duchovní nebo metafyzický, který mohou postihnout jen někteří ve chvíli jasnozřivosti. Martina Tóthová založila svou tvorbu na hegemonii poetické fantazie. Vyjadřuje primárnost poezie jako východiska tvoření před skutečností..."

 

Martina Tóthová se sice věnuje také grafickému designu, ale nikdy se nevzdala volné tvorby. Už léta ji fascinuje jazyk symbolů a podobenství jako cesta sebepoznání, proto se mimo osobního tvoření věnuje i artekurzům a to především s dětmi. http://www.balzamnanervy.cz/#individualni-pro-deti

 

„V našich vnitřních krajinách, kde stačí pouze náš dech, aby rozehrál fascinující koncert existence, vědomí a blaha, žijí v rajských zahradách podivuhodné bytůstky. Lečí se tady klokánci s bolavýma nožkama, mravenci nosí puntíkaté šátky a noční opičky se nikdy nemusí bát ziskuchtivých lovců. V té mé se právě teď objevují obrazy, které v listopadu v Klánovicích vystavím," řekla v Praze ve svém ateliéru 26. 9. 2019.

 


191013vystava3.jpg

 

Jan Písařík

pokračuje v tradici čeké ilustrace, malby a grafiky. Dílo výtvarníka, je plné nadsázky, humoru a barev. Proto nepřekvapí, že se také hodně věnuje tvorbě pro děti, které jeho ilustrace milují.

 

Jako tvůrce plakátů a scénografií se věnuje také tvorbě pro divadlo nejen u nás ale také ve Španělsku, kde dlouho pobýval a stále se tam velmi rád vrací. Z přírody a cest vůbec vychází hlavní proud jeho inspirace k tvorbě.
Podporují nás:Všichni sponzoři | Podpořte nás také!
© 2011 Nová Beseda - kulturní centrum, Praha 9 - Klánovice webdesign (c) blobmedia.cz