Nová Beseda - kulturní centrum

... jsme NADOSAH

Výstava měsíceCOPATOTUJE

01.04. - 30.04. 

Můžete se těšitMOJE LÁSKY OBRAZY

03.05.2018 - 31.05.2018 


SETKÁNÍ S VLASTIMILEM VONDRUŠKOU

22.05.2018 19:30
UČITELKOU V LESOTHU


Út  08.09. 19:00
 

< Zpět  |  Přednáška: vstupné: dobrovolné

Jaké to je učit sexuální výchovu na katolické škole pro dívky v malé horské vesničce na jihu Afriky? Jaké mýty panují o používání kondomů v zemi, kde je každý čtvrtý HIV pozitivní? Přijdte si poslechnout, jak se mi žilo rok bez elektřiny a teplé vody, proč se mi nedařilo založit fungující skautský oddíl a koho jsem k sobě pozvala na první českou vánoční večeři ve vesnici St Rodrigue.

Přednáší: Radka Slámová


Radka Slámová povypráví o roce učení na dívčí katolické škole v horské vesničce St Rodrigue.

 

Radka Slámová

 

Něco o mně:
Vyrostla jsem v Říčanech u Prahy. Ráda cestuji a poznávám lidi s různými pohledy na svět. V sedmnácti jsem se vydala do USA studovat nejdřív střední a pak vysokou školu. Následovalo půl roku v Chile, než jsem vyrazila na rok učit do horského království Lesotho. Momentálně učím angličtinu na ZŠ Olešská v Praze.

 

 

Ochutnávka mých fotografií:

 

150807lesotho1.jpg

Sousedovic děti si oblíbily "lekhoa house" (dům bělošek) hlavně kvůli naší rozsáhlé knihovničce a fotbalovému míči. Před odjezdem jsem se s nimi nechala na památku vyfotit ve svých tradičních šatech seshoeshoe.

 

 

150807lesotho2.jpg

Kromě pravidelné nedělní mše jsem se se studentkami zúčastnila také poutní cesty do vesnice Ha Ramabanta. Tady jsme ještě v dobré náladě a netušíme, že nám potom po 7 hodinách chůze a 5 hodinách stání málem upadnou nohy.

 

 

150807lesotho3.jpg

Při mých výletech do okolních vesnic si lidé ze všeho nejvíc přáli, abych je vyfotila. Fotila jsem tak novorozené děti, novorozená telata, staré babičky i do tradičních dek zabalené pasáčky. Často mě u této příležitosti místní ženy pozvaly na tradiční nápoj motoho a pokusily se mě provdat za jednoho ze svých synů.

 

 

 

150807lesotho4.jpg

Pasáčci jsou v Lesothu na každém rohu a horské cestičky znají jako vlastní boty. Když jsme se s přítelem vydrápali na nejvyšší horu na jihu Afriky (Thabana Ntlenyana - 3.482 m), přivítal nás tento pasáček ovcí a poprosil nás o fotku.

 

 

150807lesotho5.jpg

Z mého skautského oddílu se postupem času vyvinula tak trochu vojenská jednotka, protože holky dávaly přednost vojenským pokynům před učením se měkkých dovedností. Na této fotce z první skautské výpravy holky hrdě pochodují na ranní mši.
Podporují nás:Všichni sponzoři | Podpořte nás také!
© 2011 Nová Beseda - kulturní centrum, Praha 9 - Klánovice webdesign (c) blobmedia.cz