Nová Beseda - kulturní centrum

... jsme NADOSAH

Výstava měsíce140. VÝROČÍ ZALOŽENÍ KLÁNOVIC

01.06. - 30.06. 

Můžete se těšitHURÁ NA PRÁZDNINY!!!

29.06.2018 15:00


NOVÝ ZÉLAND V NOVÉ BESEDĚ - povídání s Vlaďkou Kennett a Jardou Duškem

14.09.2018 19:30


SMLUVNÍ VZTAHY

20.09.2018 19:30
LÉČIVÁ MOC SMÍCHU


Pá  22.05. 18:00
 

< Zpět  |  Přednáška: vstupné: 150 Kč

Známý český psychiatr poradí, jak zvládat život a nezbláznit se z toho. Přijďte si odpočinout, pobavit se a načerpat praktické rady, které se týkají zdraví, vztahů, práce, výchovy a závislostí.

Přednáší: MUDr. Karel Nešpor, CSc.


150424k_nespor1O.jpgRelaxace je skvělá. Svého času jsem o ní napsal knihu. Jmenuje se "Uvolněně a s přehledem, relaxace a meditace pro moderního člověka". Kniha je volně ke stažení z www.drnespor.eu. Na stejné adrese jsou i zvukové nahrávky některých relaxačních technik.

 

Jenže relaxační techniky obvykle vyžadují určitý nácvik, kdežto smích ne. Smát se umíme už odmalička. Naprostými přeborníky ve smíchu jsou třeba kojenci.

 

Smích je vlastně také forma relaxace. Většinou slouží jako povel k odvolání poplachu. Svému tělu i okolí dáváme najevo, že je všechno v pořádku. Moderní svět je složitý a život mnohdy komplikovaný. Člověk se snadno dostane do složité či trapné situace a neví si rady. To vede ke stresu. Člověk ve stresu, toho ovšem moc nevymyslí.
Naštěstí existuje záchrana!

 

Tou je hloupý úsměv!!
Připitomělý úsměv ve stresující situaci bývá k nezaplacení. Smích mírní stres a negativní emoce. To nastartuje inteligenci a tvořivost. Ale nejdříve je třeba se hloupě zasmát. Čím hloupěji se smějeme, tím je to účinnější . Funguje to dobře i proti bažení a proti idiotským myšlenkám.
Možná se nyní někdo zeptá: „Co když je hloupý úsměv společensky nevhodný?"
Inu, pak je možné se hloupě zasmát alespoň dodatečně.
Hloupý úsměv spolu s dalšími druhy smíchu najdete na www.youtube.com/drnespor a v mé knize "Léčivá moc smíchu". Ta vyšla už ve čtvrtém rozšířeném vydání.

Přeji všechno dobré.
Prim. MUDr. Karel Nešpor, CSc.

 

https://youtu.be/_YSLTouvmkM

 

O práci Dr. Nešpora

 

Pan prim. MUDr. Karel Nešpor patří k našim nejzkušenějším lékařům, kteří díky svému životnímu nadhledu, postoji a vnímání života učí své pacienty zvládat stres, ovládat nutkavá jednání, závislosti, vyznat se ve vztazích a v obtížných životních situacích... A tato dovednost je možností pro každého z nás k vyléčení se z nejzávažnějších onemocnění.


Přichází k němu pacienti s pokřiveným vnímáním světa s psychickými defekty, které si přinesli na tento svět a se kterými si neumí poradit a žít. Přichází k němu i lidé, kteří si sáhli někdy až na „dno" své existence díky psychické či fyzické nemoci, a kteří přesto touží změnit svůj postoj k životu a šťastně žít. Nejde to většinou jinak než znovu se učit to, co se člověk nenaučil ve své rodině, totiž získat pocit sebelásky, bezpečí, jistoty, naučit se poznávat v životě opravdové hodnoty a řídit se jimi. Nebo vybudovat znovu to, co člověk díky svému myšlení, jednání a chování ztratil.


Pan primář učí např. jak se smát, neboť při opravdovém smíchu se uvolňují např. hormony štěstí, učí zvládat stresové situace prostřednictvím dechu, fyzického cvičení /joga a čikong/, relaxací, zpěvem, malbou a jinými tvořivými činnostmi... Učí tím i zároveň, jak zvládat svůj pocit důležitosti, zajímavosti, což jsou oblasti psychiky, které vyplývají z nízkého sebevědomí, které není člověku samému a jeho okolí přiznané.
Při všech těchto činnostech dochází k postupnému sebeobnovování poškozeného organismu, nalézání jiných řešení v dříve neřešitelných situacích. Jediné, co to vyžaduje, je motivace, vůle, odhodlání.


Léčebné metody a výsledky jeho práce jsou publikovány v českém i zahraničním odborném a populárním tisku. Je jednoznačné, že do Klánovic přijal pozvání výjimečný člověk - lékař, který při veškeré své odbornosti a společenskému renomé se dokáže zasmát a legraci si udělat i sám ze sebe.


„Sdružení Otevřených Srdcí" a já osobně zveme všechny zájemce o duševní a fyzické zdraví na tuto mimořádnou a zábavnou přednášku.


MUDr. Libor Novák
lékař INC Jirny

131122ucitele02P.jpg

 

Přednášku připravilo www.otevrenasrdce.cz - Sdružení Otevřených Srdcí, o.s.

 
Podporují nás:Všichni sponzoři | Podpořte nás také!
© 2011 Nová Beseda - kulturní centrum, Praha 9 - Klánovice webdesign (c) blobmedia.cz