Nová Beseda - kulturní centrum

... jsme NADOSAH

Výstava měsíce
Můžete se těšitTALKSHOW #husitkatolik - přesunuto z 01.04.

09.09.2020 19:00


NEJKRÁSNĚJŠÍ MÍSTA POBALTÍ

15.10.2020 19:00


LEŽ - přesunuto z 20.04.

05.11.2020 19:30
KANADA


Út  29.01. 19:00
 

< Zpět  |  Přednáška: vstupné: dospělí 110 Kč / děti, senioři, ZTP 90 Kč

Přednáší: Václav Bacovský


I když většinu území Kanady tvoří rozsáhlé planiny s nepřístupnými lesy a mokřady, západní pobřeží Kanady je odlišné. Přímo od Tichého oceánu se vypíná několik horských pásem. Ve Skalistých horách (Rocky Mountains) na území provincie Britská Kolumbie a části provincie Alberta je možné spatřit jedny z nejúchvatnějších scenérií celého severoamerického kontinentu. Majestátné vrcholy a štíty s obrovskými ledovci a tyrkysovými jezery jsou hlavními lákadly národních parků Jasper, Banff a Yoho. Kvalitní ochrana přírodního prostředí zároveň umožňuje vidět a fotografovat značné množství divoké zvěře, včetně medvědů grizzly. Podíváme se také do jednoho z nejhezčích měst světa - Vancouveru. Kde jinde se můžete ve stejný den koupat v oceánu a odpoledne zajet lyžovat do hor za městem? Z Vancouveru je to jen kousek do stejnojmenného přilehlého ostrova, kde lze kromě stovky let starých stromů pozorovat spoustu orlů bělohlavých, velryby a kosatky.

 

Václav Bacovský

Fotograf, cestovatel a lektor na volné noze. 

Profesionálně fotografuje již deset let. Jeho velkou vášní je krajinářská fotografie, kterou v sobě objevil při pobytu v Dolomitech. Díky fotogra¬fování navštívil řadu zemí, nejraději však fotí v Českém ráji. Ze svých cest zpracovává fotografické průvodce, které jsou dostupné prostřednictvím aplikace Fripito i na chytrých mobilech. V roce 2016 uspořádal v rodné Mladé Boleslavi svou první autorskou výstavu s názvem „Všecky Barvy Světa", momentálně vystavuje v Praze v Bredovském dvoře (makrofotografie) a v Jičíně (noční snímky Českého ráje).


Václav Bacovský působí jako lektor a mentor pro začínající i pokročilé fotografy. S cestovní kanceláří Periscope spolupracuje jako průvodce v Kanadě, Norsku a Ománu. O fotografování a cestování bloguje na svém webu krasnesvetlo.cz, některé články a recenze publikuje v angličtině na photographylife.com.


Kontakt:
E-mail: bacovskyv@gmail.com
Blog: www.krasnesvetlo.cz

Sociální sítě:
www.facebook.com/krasnesvetlo.cz 
www.instagram.com/krasnesvetlo.cz 
www.bacovsky.myportfolio.com/

 

181211kanada05.jpg181211kanada04.jpg181211kanada03.jpg181211kanada02.jpg
Podporují nás:Všichni sponzoři | Podpořte nás také!
© 2011 Nová Beseda - kulturní centrum, Praha 9 - Klánovice webdesign (c) blobmedia.cz