Nová Beseda - kulturní centrum

... jsme NADOSAH

Výstava měsíce
Můžete se těšitTALKSHOW #husitkatolik - přesunuto z 01.04.

09.09.2020 19:00


NEJKRÁSNĚJŠÍ MÍSTA POBALTÍ

15.10.2020 19:00


LEŽ - přesunuto z 20.04.

05.11.2020 19:30
JAK LÉPE ROZUMĚT SOBĚ A SVÝM DĚTEM


Čt  25.04. 19:00
 

< Zpět  |  Přednáška: vstupné: 190 Kč

Přednáška je určena pro rodiče, kteří chtějí mít se svými dětmi hezké vztahy a kteří chtějí, aby na ně děti rády vzpomínaly…


Napadlo vás někdy propojit si dětství vašich dětí s tím svým?

Napadlo vás někdy vnímat svoje děti přes sebe, přes svoje pocity a chování v dětském věku?
Možná toto je způsob, jak lépe pochopit sebe a své děti 
a pak i svůj život obecně.

 

https://www.youtube.com/watch?v=2IHfZFyv7aI&t=3112s

 

Stejně tak, jako jsme zdědili fyzický vzhled, fyzickou konstituci, dispozice k nemocem a zdraví, stejně tak jsme zdědili svoji přirozenost, naturel, charakter. Všichni jsme jedinečnou kombinací genů našich rodičů, a tak jsme všichni jedinečnou kombinací charakterů rodičů.
Umíte se sami podívat, jak jste v sobě právě vy charakter svých rodičů zkombinovali? Ve své praxi často vidím, že jednáme třeba jako táta, ale máminým způsobem a tak neumíme vidět, že jsme dědili.
Naše děti jsou odkázány na naše geny, mohou dědit jen naše naturely a dispozice. Jste li vy bázliví, musí takové být i vaše dítě, jste-li vy vzteklí, musí být toto mít v genech vaše dítě. Nešla li vám škola, protože vás nebavila, je možné, že ze stejného důvodu nepůjde vašim dětem.
Naši rodiče jdou životem často nějak zranění a nešťastní a i toto umíme zdědit.
V propojení svého naturelu a naturelu vašich dětí lze objevit úplně nový přístup k sobě a pak úplně nový přístup k vašim dětem a zpětně k vašim rodičům.


Abyste měli šťastné a spokojené dítě, musíte v sobě spokojenost a štěstí nést sami.
Váš svět a svět vašich dětí pak může zkrásnět a vy to vytvoříte.

 

A trochu jiný úhel pohledu, pro ty zvídavější


Všichni se nějak narodíme, do reálné rodiny, reálným rodičům, reální. Co tím myslím? Všichni se narodíme nějak nedokonalí, nedokonalým rodičům. A všichni v sobě neseme představu, přesvědčení, že chceme žít lepší, hezčí a svobodnější život, než ten, který tady nyní je.
Všichni se narodíme s nějakou vnitřní představou, jak život žít, prožít a jak si jej užít. Ty představy jsou velmi individuální, někteří z nás mají potřebu cestovat a poznávat a to je naplňuje štěstím a radostí, jiní potřebují sportovat a další potřebují třeba tančit, anebo malovat. Někteří z nás potřebují partnerství těsné, jiní v něm potřebují značnou míru svobody.
Všichni se rodíme se slabými a silnými stránkami. Pro některé z nás je problém klasické vzdělávání, škola, prostě nás to nebaví a výsledky tomu odpovídají. Nejsme líní, jak nám rodiče říkali, ale prostě bychom asi potřebovali jiný přístup učitelů, nebo jen škola není naše silná stránka. A tak jsme neměli jedničky a dvojky, jak by rodiče chtěli.
Někteří z nás byli pomalejší, než si rodiče představovali. Někteří z nás se narodili s velkou potřebou svobody pro svůj život a reagovali už od dětství velmi vzpurně na snahu rodičů jim jejich život určovat. Jiní zase reagovali pocity viny a nedostatečnosti, když nedosahovali výsledků, které rodiče požadovali.
A všichni máme asi jedno společné, když jsme neodpovídali představám rodičů, všichni jsme byli do nějaké míry obviňováni, potlačováni, popíráni v našich představách a jako děti jsme tomu nerozuměli, zasahovalo nás to, zraňovalo nás to.
Někteří z nás reagovali pocitem viny, když nedosahovali výsledků, které si rodiče představovali, anebo když si chtěli jít vlastní cestou, jiní z nás obviňovali rodiče, že jsou špatným rodiči, když jim svobodu pro jejich život nedávají a nechovají se k nim hezky.
Naprostá většina z nás si z dětství nese zranění, ze kterých neumíme sami vystoupit a které žijeme i v dospělosti, stále stejným způsobem se od svých rodičů necháváme zraňovat a říkáme tomu, oni jsou takoví. Hádaví, nerespektující, despotičtí, vydírají...
Ale je to skutečně tak? Ano rodiče nás neuměli milovat, ale umíme my milovat svoje rodiče?
A myslíte si, že když neumíte milovat své rodiče, když pak stejným způsobem neumíte milovat své partnery, myslíte si, že umíte milovat své děti?

 

Podívejte se takto na svůj život,
byli jste zraňováni, nepochopeni a často stále jste nyní nejen svými rodiči, ale i svými partnery.
Podívejte se, zda i vy svými oprávněnými požadavky nezraňujete.

 

Podívejte se na svoji vizi o svém životě, všichni jsme ji měli. Možná budete umět s mnohem větším pochopením vnímat vizi svých dětí.
Ale možná se i podívejte na svoje závislosti a slabosti, v dětství i nyní a možná budete umět lépe chápat slabosti a závislosti vašich dětí. Závislosti třeba na mobilech a počítačích.
Možná pak pokud budete hluboce rozumět svým dětem přes sebe, možná pak objevíte mnohem lepší, mnohem více respektující způsob, jak své děti vnímat a pak jek je s respektem i vést. Možná díky tomu objevíte, jak dovést konečně k respektu vlastní rodiče, nebo partnery.


http://lecenizivota.eu

 

181213deti02.jpg

 
Podporují nás:Všichni sponzoři | Podpořte nás také!
© 2011 Nová Beseda - kulturní centrum, Praha 9 - Klánovice webdesign (c) blobmedia.cz