Nová Beseda - kulturní centrum

... jsme NADOSAH

Výstava měsíce
Můžete se těšitTALKSHOW #husitkatolik - přesunuto z 01.04.

09.09.2020 19:00


LEŽ - přesunuto z 20.04.

05.11.2020 19:30


8. NAROZENINOVÝ KONCERT KC NOVÁ BESEDA – BÁRA BASIKOVÁ A BASICBAND - přesunuto z 24.04.

20.11.2020 19:30
RECITÁL PÍSNIČKÁŘE VLASTY REDLA (vyprodáno)


Čt  22.11. 19:30
 

< Zpět  |  Koncerty: vstupné: 1.-5. řada 440 Kč / 6.-13. řada 390 Kč

Vlasta Redl je již po čtyřicet let jednou z nejpozoruhodnějších postav české a především moravské hudební scény. V recitálu vystoupí s doprovodem své kapely. Kdo by neznal jeho hity Husličky, Sbohem galánečko, Ještě mi chvilku zpívej, Přijdu hned apod., na které se můžete těšit na pódiu Nové Besedy.


logoujezd.jpg

 

 

Tento koncert je podporován MĆ Praha 21. 

 

181002v_redl02.jpg

 

http://www.redl.cz/videa/dvakrat-videoklip

 

181002v_redl04.jpg

 

https://www.facebook.com/vlastaredl/posts/10155742405087883

 

 

181002v_redl01.jpg

 

Vlasta Redl je již po čtyřicet let jednou z nejpozoruhodnějších postav české a především moravské hudební scény. V dětství vstřebával svébytnou lidovou kulturu, muzikantské tradice i atmosféru na Valašsku a v Horehroní. Na folkové scéně se objevil v roce 1983 jako kytarista a zpěvák legendární kapely AG Flek. S její tehdejší sestavou nahrál v roce 1994 dodnes velmi ceněné album společně s Hradišťanem, skvěle propojující rockovou muziku s folklórem. Vzpomínky na tuto dobu daly podnět i k současnému turné Vandrovali hudci. Od roku 2011 do současnosti vystupuje s proměnlivou sestavou kvalitních spoluhráčů, nazývanou Naše nová kapela.

 

Vlasta Redl - samorostlý všeuměl (skladatel, textař a zpěvák, spisovatel, studiový hráč, aranžer, hudební režisér a producent, podílel se na téměř 60 albech, taktéž autor divadelní a filmové hudby). Jeho hudební tvorba je žánrově nevyhraněná a proto těžko definovatelná, snadno rozpoznatelný je ale jeho osobitý autorsko-aranžerský rukopis, který často kombinuje tradiční melodické a harmonické linie moravského a slovenského folklóru s progresivními prvky současných hudebních směrů (rock, r&b, jazz, funky, blues).


Vlasta Redl příležitostně vystupuje také samostatně, jako zpívající písničkář s kytarou, a v této komornější rovině jsou to pak především Redlovy texty, co jej - navzdory všem snahám vymykat se jakémukoli zaškatulkování - řadí mezi "folkaře", ať už poetikou, či snahou o společenský a duchovní přesah. Redlovy texty se již volbou témat vyhýbají obecně osvědčeným poetickým klišé a místo nich zahrnují posluchače kvanty přímočarých informací, které jednou vyúsťují v překvapivou pointu a jindy ve filozofický závěr, vypočítaný jako matematický příklad. Redl není básník ani bavič, je něco mezi tím, potřebuje ke svým exhibicím vnímající publikum, které má cit pro humor, který balancuje na hranici umění a nevkusu, a tehdy se pak snaží být duchaplný a vtipný a - někdy za každou cenu - originální, což je asi spolu s jeho vlohami k hudebním klauniádám jedním z možných vysvětlení, proč je jeho tragikomická hvězdička již po několik desetiletí stálicí na nebi našeho česko-slovenského šoubyznysu.


Nepočítáme-li kolem dva tisíce tancovaček, svateb a plesů, které odehrál na rodném Valašsku v dresu amatérských seskupení všeho druhu (většinou jako kytarista, baskytarista, klávesista a bubeník), počátky jeho profesionální kariéry se datují do roku ´83, kdy se stal členem tehdy již známé a odbornou hudební veřejností vysoce hodnocené skupiny AG Flek. Jako autora písní jej proslavila vizovická skupina Fleret, která zařadila do repertoáru jeho písně Letiště, Sbohem galánečko, nebo např. Večer křupavých srdíček. Na tehdy nejvýznamnějším čs. festivalu (trampské a původní folkové písničkářské tvorby) Porta skupina v roce ´86 s jeho písní Letiště vyhrála jednu z hlavních cen. V.R. sám tento okamžik považuje za zlomový, protože mu přinesl četné pozvánky na pódia prestižních hudebních klubů, hostování na koncertech renomovaných kolegů a nakonec mu otevřel i dveře do nahrávacích studií.

 

181002v_redl06.jpg
Podporují nás:Všichni sponzoři | Podpořte nás také!
© 2011 Nová Beseda - kulturní centrum, Praha 9 - Klánovice webdesign (c) blobmedia.cz