Nová Beseda - kulturní centrum

... jsme NADOSAH

Výstava měsíceCOPATOTUJE

01.04. - 30.04. 

Můžete se těšitMOJE LÁSKY OBRAZY

03.05.2018 - 31.05.2018 


SETKÁNÍ S VLASTIMILEM VONDRUŠKOU

22.05.2018 19:30
LENKA NOVÁ A FRANTIŠEK SEGRADO S KAPELOU A AUTORSKÝM ČTENÍM MICHALA HORÁČKA Z ČESKÉHO KALENDÁŘE


Čt  20.04. 19:30
 

< Zpět  |  Koncerty: vstupné: 1.-5. řada 560 Kč / 6.-13. řada 490 Kč

Na pódiu přivítáme zpěvačku s nezaměnitelným sametovým altem Lenku Novou a vypravěče písňových příběhů Františka Segrada. Oba úzce spolupracují s textařem Michalem Horáčkem, který se v Klánovicích představí autorským čtením z Českého kalendáře.


170321startova.jpg

170315l_nova_m_horacek01.jpg

                   

 

LENKA NOVÁ

 

170315l_nova01.jpgZpěvačka s nezaměnitelným sametovým altem. Pochází z Brna, kde začínala se zpěvem v místních rockových kapelách. Poté 12 let působila v kapele Laura a její tygři, s níž odehrála stovky koncertů a vydala několik alb. Od roku 2008 úzce spolupracuje s textařem Michalem Horáčkem. Natočila s ním alba Ohrožený druh, Český kalendář a v roce 2016 desku "Čtyřicítka", kde je nejen interpretkou, ale i autorkou hudby. Lenka se věnuje také sólové kariéře. Vydala tři sólová alba Nová deska (2003), Psí hodina (2012) a již zmiňovanou Čtyřicítka (2016).


Na podzim roku 2016 vydala nezapomenutelná zpěvačka se sametovým hlasem Lenka Nová své třetí sólové album s názvem ČTYŘICÍTKA. Na zhudebnění jedinečných textů Michala Horáčka se podílela nejen samotná interpretka, ale i jiné hvězdy české hudební scény. Tuto desku by teď ráda představila na svých koncertech po celé republice. V listopadu 2015 a 2016 vystoupila v rámci vzpomínkového koncertu - PETR HAPKA ŽIJE ve vyprodané O2 Aréně. V roce 2013 se umístila na druhém místě v anketě ŽEBŘÍK v kategorii zpěvačka roku a její singl Plachetnice pravidelně zní na vlnách ČRo - Radiožurnál. V posledních letech se blíže představila českému publiku v rámci turné MEZI NÁMI a NA CESTĚ, která absolvuje po boku Michala Horáčka a jeho přátel - za tuto dobu vyprodali více než 100 divadelních či koncertních sálů. Nejprodávanější deskou roku 2013 se stalo album Český kalendář - získalo CENU ANDĚL, Lenka Nová se na něm podílela nejen pěvecky, ale také autorsky. U auditoria se výrazněji zapsala jako frontmanka skupiny Laura a její tygři.

 

 

 

FRANTIŠEK SEGRADO

https://www.youtube.com/watch?v=_vVWcsSeKPA

 

170315f_segrado01.jpg

 

Zpěvák, který má za sebou čtyřicet let účinkování v nejrůznějších skupinách, od folkových po rockové, a také účast na projektech, které Michal Horáček vytvářel s Petrem Hapkou (například Strážce plamene). Ale až teď přichází zpěvák za publikem, které ho zná především z koncertů, s vlastním profilovým albem.

 

Tématem je tentokrát životní zkušenost: vypravěčem písňových příběhů je šedesátiletý interpret. Vypráví o tom, co ti později narození dosud neměli příležitost prožít; a to se smutkem i humorem, které jsou vlastní každému velkému vypravěči. "Teprve za soumraku," říká, "je člověk schopen rozeznat na nebi hvězdy. Byly tam i dříve, ale plné světlo dne, které jinak věci vyjevuje, právě ty hvězdy skrývá. Není v tom nutně nějaká moudrost, je to jen schopnost uvidět to, co předtím člověku uniká. Ale i taková schopnost má svou cenu."

 

Album SEGRADO je vybavené bookletem se všemi texty a také s mnoha fotografiemi, které zachycují jeho vznik a je nejprodávanějším CD v Česku.

 

 

MICHAL HORÁČEK

 

170315m_horacek01.jpg

 

Spisovatel, textař, podnikatel a sociální antropolog. Spoluautor stovek písní, včetně těch, které vznikly během třicetileté spolupráce s Petrem Hapkou. Po zásahu StB byl v roce 1974 vyloučen z vysoké školy. Poté se protloukal jako skladník a zároveň se živil jako korespondent zahraničních časopisů; v roce 1982 získal novinářskou cenu ve Spojených státech amerických. Od roku 1986 byl redaktorem Mladého světa. Jeho občanská iniciativa MOST za sametové revoluce zprostředkovala jednání mezi vládou a Občanským fórem. V roce 1990 spoluzaložil sázkovou kancelář Fortuna, kterou v roce 2004 prodal. Poté vystudoval antropologii na FHS UK, napsal mnoho knih a podpořil charitativní projekty, hlavně pro paraplegiky a děti s mozkovou obrnou. V listopadu 2016 ohlásil kandidaturu na prezidenta České republiky.

 

ČESKÝ KALENDÁŘ
Český kalendář je komplexní projekt (básně, písně, divadelní představení), který spojuje jeden motiv: villonské balady.
Podporují nás:Všichni sponzoři | Podpořte nás také!
© 2011 Nová Beseda - kulturní centrum, Praha 9 - Klánovice webdesign (c) blobmedia.cz