Nová Beseda - kulturní centrum

... jsme NADOSAH

Výstava měsíce
Můžete se těšitLEŽ

20.04.2020 19:30


8. NAROZENINOVÝ KONCERT KC NOVÁ BESEDA – BÁRA BASIKOVÁ A BASICBAND

24.04.2020 19:30
Elena Sonenshine Trio: The Sound of Jazz


Čt  21.11. 19:30
 

< Zpět  |  Koncerty: vstupné: Jednotné 250 Kč

Během večera zazní slavné jazzové standardy, písně z repertoáru Elly Fitzgerald i vlastní kompozice členů tria. Hudba plná hravosti, nápadů a pozitivní energie... Trio hraje ve složení Elena Sonenshine vokál, Mirek Linka kytara a Petr Dvorský kontrabas.


 

191001elena1.jpg

 

Repertoár Tria obsahuje jak vlastní skladby včetně zajímavých jazzových úprav lidových písní, tak klasické standardy, přizpůsobené stylu a nástrojovému obsazení tria. Výjimečné napojení mezi zpěvačkou a ostatními hudebníky je dáno dlouholetou stabilitou sestavy. Takřka empatická souhra seskupení vynikne zejména v častých a objevných improvizačních pasážích.


Více o členech Tria:

 

Elena Sonenshine - vokál


Brněnská rodačka Elena Sonenshine (dříve Suchánková) patří k naší jazzové špičce. Renomé si postupně a cílevědomě budovala od začátku 90. let. Po příchodu na studia do Prahy získávala zkušenosti s různými soubory, s orchestrem Causa Bibendi poznala repertoár z doby ragtimu, vyzkoušela si i spolupráci s Big Bandem Českého rozhlasu. Absolvovala Konzervatoř Jaroslava Ježka v oboru zpěv a v roce 2003 získala stipendium na Berklee College of Music v americkém Bostonu. V roce 1996 založila spolu s kytaristou Mirkem Linkou kapelu Jocose Jazz. Elenino sólové album You Go To My Head, které vyšlo přímo v USA, se čtyři týdny drželo v Top 50 amerických jazzových rádií.Elena Sonenshine opakovaně vystoupila v rámci koncertní série Jazz na Hradě. V roce 2005 objela Českou republiku jako velvyslanec Philips International Jazz Festivalu, o rok později koncertovala v rámci festivalu Pražské jaro, v letech 2007-2009 působila vždy část roku v USA, kde koncertovala mimo jiné s triem pianisty Jamese Dowera. Elena se věnuje též pedagogické činnosti - učí mj. na Mezinárodni jazzové dílně v Praze.
Část roku tráví Elena u nás, v Klánovicích. Dočíst se o tom můžete v Klánovickém zpravodaji 03/2019.

Rozhovor s Elenou na ČRo Jazz:

 

https://www.youtube.com/watch?v=ZTbHImFU0SA


 

 

Mirek Linka - kytarista, skladatel, aranžér


Vystudovaný klasický kytarista (Pražská konzervatoř), člen mnoha skupin a hudebních projektů velmi širokého stylového záběru. Spirituály a blues hraje se zpěvačkou Irenou Budweiserovou (členkou Spirituál kvintetu), funky a fusion se skupinou Work, Shop & More, kde byl častým hostem nedávno zesnulý americký zpěvák a kytarista Hiram Bullock, jazzový mainstream - to je Elena Sonenshine & Jocose Jazz nebo Vibe Fantasy, soudobou vážnou hudbu si vyzkoušel se souborem Agon Orchestra.

 

 

Petr Dvorský - kontrabas


Absolvoval Jazzovou Konzervatoř Jaroslava Ježka v Praze a soukromě studoval klasickou hru na kontrabas u profesora Jana Kmenta. Na českou jazzovou scénu vstoupil v roce 1990 jako člen debutujícího kvartetu The Four. Soubor zvítězil v mezinárodní soutěži jazzového festivalu v Karlových Varech. Od té doby spolupracoval s mnoha předními českými i zahraničními jazzmany jako např.: s Karlem Růžičkou, Emilem Viklickým, Štepánem Markovičem, Lubošem Andrštem, Sandy Lomax, Markem Vinci, Stevem Lacym, Elenou Sonenshine a jinými. Několik let po sobě byl nominován v anketě České jazzové společnosti jako talent roku.

 

191001elena2.jpg
Podporují nás:Všichni sponzoři | Podpořte nás také!
© 2011 Nová Beseda - kulturní centrum, Praha 9 - Klánovice webdesign (c) blobmedia.cz