Nová Beseda - kulturní centrum

... jsme NADOSAH

Výstava měsíceVLAĎKA KENNETT: „IN MY ELEMENT”

03.09. - 30.09. 

Můžete se těšitNOVÝ ZÉLAND V NOVÉ BESEDĚ - povídání s Vlaďkou Kennett a Jardou Duškem

14.09.2018 19:30


SMLUVNÍ VZTAHY

20.09.2018 19:30


KOSPRD A TELECÍ (divadlo)

23.09.2018 16:00
DVOJKONCERT IVO JAHELKA A MIROSLAV PALEČEK


St  20.06. 19:30
 

< Zpět  |  Koncerty: vstupné: 1.-5. řada 280 Kč / 6.-13. řada 250 Kč

IVO JAHELKA a MIROSLAV PALEČEK zavítají podruhé na pódium do Nové Besedy.


180423dvojkoncert3.jpg

 

Po společném úvodním bloku koncertu se v první části představí Miroslav PALEČEK - polovina ze známé dvojice Paleček a Janík, která patří k legendám českého folku. V originální interpretaci zazpívá nejen oblíbené JEŽKÁRNY - písně V+W+J, ale i řadu svých osobitých autorských skladeb. Písničkám již tradičně nechybí melodičnost, nevtíravost a nadhled.

 

V druhé části pořadu pobaví Ivo JAHELKA, který je známý jako „zpívající právník", svými zhudebněnými soudničkami, baladami ze života a perličkami přímo ze soudních síní a předsíní.

 

180423dvojkoncert2.jpg

PALEČEK Miroslav

 

ŽIVOTOPIS

Rodák z malé vísky u Kladna - Motyčína - později naturalizovaný Žižkovák měl kromě jiného dvě velká přání. Být od začátku až do konce na vesnické zabijačce a navštívit pravý moravský vinný sklípek. Třeba podotknout, že obojí se mu splnilo v míře vrchovaté.

Tím je dáno i rozpětí jeho nápojového vkusu. Pije všechno, potíže mu nečiní ani přechody mezi jednotlivými kategoriemi. Spíše tíhne k pivu a lokály, kde se pěnivý mok čepuje, provázely jeho umělecké začátky. Se svým partnerem se na spolupráci dohodl v hostinci „U Pinkasů". Některé další nápady se rodily v malostranských lokalitách a posléze je duo oslavilo písní „Příběh panny Hany" - ...od tý doby měl jen leho, pití, holky bylo jeho/ přes Karlův most přes vodu, navštěvoval hospodu/ co tam nechal tisíců, v krčmě „U Glaubiců".

Dnes už je kouzlo malostranských hospůdek nenávratně pryč, a tak občas zaskočí do hospůdky „Na Krásné vyhlídce", ke které mu vede 88 schodů od domova v Troji, a v posledních letech nachází inspiraci a vstřebává atmosféru přímo u výčepního pultu v restauraci „U Hofmanů". Rád pije přímo z lahve, dle svého soudu i soudu jiných natolik dokonale, že mu jeho přítel Michael navrhl zkonstruovat snímatelné ucho, tedy držák na flašku, aby měl pohodlnější úchop.

Kromě chvil, kdy s jedním z muzikantů kapely, kterou měli na vojně ve Volarech, testovali ve zvýšeném množství slivovici, nemá s alkoholem problematických zážitků. Naopak. K těm, kdo pijí v okolí je tolerantní, pokud oni sami toleranci neztratí. Má klidné alkoholické špičky, nejásá, nekřičí a nepere se. Stavy únavy čili kocoviny léčí dlouhým spánkem, který ústí v nezřízenou chuť k jídlu.

www.palecekajanik.cz

 

 

JAHELKA Ivo

 

ŽIVOTOPIS

 

Narodil jsem se 18. 7. 1954 v Dačicích a od roku 1978 žiji v Jindřichově Hradci. Vystudoval jsem Právnickou fakultu UK v Praze a získal i titul JUDr. Protože jsem vždy měl sklony k psaní písniček, vysloužil jsem si také další neformální titul „zpívající právník". Začal jsem se totiž věnovat zhudebňování soudních případů a příběhů ze života a jejich prozpěvování při různých příležitostech, přičemž stranou nezůstaly ani všeliké zajímavé zápisy obsažené v soudních spisech, policejních protokolech i jiných úředních dokumentech. Poprvé tyto mé výtvory slýchalo publikum v klubu Rubín na Malostranském náměstí v Praze v pořadech známého recitátora a moderátora Mirka Kováříka „Zelené peří", odtud byl už jenom krok na Porty, a dále do divadel a všemožných kulturních stánků.


Protože lidský život nabízí neustále nepřeberné množství zajímavých situací, pokračuji v této činnosti i v současné době. Přitom jsem se v roce 1978 dal na dráhu advokáta a tento stav nadále trvá. Vycházím z toho, že humor a smích jsou kořením života, že každý se rád zasměje neštěstí druhých a že - jak pravil jeden recidivista - ŽIVOT JE NEPŘETRŽITÁ ŘADA PRŮSERŮ NEPRAVIDELNĚ PO SOBĚ JDOUCÍCH.

 

www.ivojahelka.cz

 
Podporují nás:Všichni sponzoři | Podpořte nás také!
© 2011 Nová Beseda - kulturní centrum, Praha 9 - Klánovice webdesign (c) blobmedia.cz