Nová Beseda - kulturní centrum

... jsme NADOSAH

Výstava měsíceŽIVOT A DOBA SPISOVATELE KARLA ČAPKA

01.01. - 28.02. 

Můžete se těšitDAR Z NEBES
Léčivé divadlo Gabriely Filippi

Dnes 19:30


DAVID KOLLER
...NAROZENINOVÝ KONCERT NOVÉ BESEDY

10.03.2018 18:00


TÁTOVA VOLHA
Film osobně uvede jeho režisér Jiří Vejdělek a producent Tomáš Hoffman.

19.03.2018 19:30
filmový klub
ZTRACENI V MNICHOVĚ


Po  01.02. 20:00
 

< Zpět  |  Filmové představení: vstupné: 110 Kč / členové filmového klubu 90 Kč

Komedie Petra Zelenky (Samotáři, Knoflíkáři, Karamazovi, Příběhy obyčejného šílenství) k níž si napsal námět i scénář a v níž se, jak už název napovídá, dotýká jednoho významného dějinného traumatu tohoto národa.


160116ztraceni_v_mnichove2.jpg

 

ČR, 2015

Komedie, drama, psychologický, 105 min, v českém znění

Režie: P. Zelenka

Hrají: M. Myšička, M. Taclík, T. Bambušek, J. Plodková, M. Di Fonzo Bo, J. Schneiderová

 

160116ztraceni_v_mnichove1.jpg

 

Sir „P", devadesátiletý papoušek šedý, který kdysi patřil Eduardu Daladierovi, se na pozvání ředitele Francouzského kulturního institutu ocitne v roce 2008 v Praze jako živá relikvie z dob Mnichovské dohody. Sir „P" po Daladierovi jeho hlasem dodnes opakuje některé důležité věty a prohlášení. Papouška za dramatických okolností unese český novinář Pavel a na základě papouškových kontroverzních citací Daladiera rozpoutává mezinárodní politický skandál.
Ale to je jen polovina příběhu... Další dvě třetiny snímku tvoří „film o filmu" - hodinový hraný dokument ze zákulisí natáčení, které mělo být česko-francouzskou koprodukcí, Francouzi se však na něm vůbec nepodíleli. Vše bylo jen blafování českého producenta. Když se navíc zjistí, že hlavní herec má alergii na peří a není schopen točit s ptáky, začíná se roztáčet spirála nepříjemností, které vyústí v občanskou válku ve štábu a v šikanu francouzských herců. Na pozadí natáčení koprodukčního celovečerního filmu ukazujeme české povahové rysy, stereotypy a mýty o národní povaze a historii. České historické trauma se mísí s traumatem nedokončeného filmu a s osobními ambicemi a dramaty tvůrců.
Podporují nás:Všichni sponzoři | Podpořte nás také!
© 2011 Nová Beseda - kulturní centrum, Praha 9 - Klánovice webdesign (c) blobmedia.cz