Nová Beseda - kulturní centrum

... jsme NADOSAH

Výstava měsíceFRAGMENTY

01.01. - 29.02. 

Můžete se těšitTRENÉR

09.02.2020 19:30


KOCOUR V BOTÁCH (divadlo)

16.02.2020 16:00


NA STOJÁKA LIVE

23.03.2020 20:00
němý film MILENKY STARÉHO KRIMINÁLNÍKA
za hudebního doprovodu kapely Neuvěřitelno


Čt  18.10. 20:00
 

< Zpět  |  Filmové představení: vstupné: symbolické: 50 Kč (akce je součástí oslav 100 let výročí)

Vlasta Burian se vyprávěním smyšlených historek o vraždách svých milenek pokouší uniknout manželství s energickou Anny Ondrákovou. Rekonstruovanou kopii němé filmové komedie plné honiček a dvojnických scén doprovází živá hudba v podání kapely Neuvěřitelno.


180921milenky01.jpg

 

Československo, 1927, 106 min

Režie: S. Inneman

Hrají: J. W. Speerger, V. Burian, A. Ondráková

 

180921milenky02.jpg

O kapele:

Hudbu Neuvěřitelna lze charakterizovat jako průnik nejrůznějších žánrů (rock, jazz, swing, blues) a zvukových doplňků, místy se poohlížejících i po motivech lidové a klasické hudby. Spolehlivě se tak v průběhu filmu vystřídají postupy, které mohou připomínat hudbu k americkým nezávislým filmům nebo spaghetti westernu, stejně dobře jako minimalisticky pojaté reminiscence na film noir. Neuvěřitelno používá několik výrazných nástrojů (kytara, kontrabas, mandolína, bicí, kalimba) a doplňuje je o vokály, perkuse a nejrůznější artefakty vyluzující specifické zvuky (včetně pomůcek patřících spíše do kuchyně).


O filmu:

Továrník Pardon se na plese seznámí s Olgou, dcerou jasnovidky Štefanie Lesczynské. Známost je však přerušena, protože matka s dcerou odjíždějí. O sňatek s Pardonem má zájem Fifi Hrazánková. Pardon poprosí svého strýce Cyrila Pondělíčka, aby dívku přijal místo něho a její úmysl jí rozmluvil. Fifi Pondělíčka svede. Pardon se mezitím náhodou setká s Olgou a Štefanií a nabídne jim přístřeší u Pondělíčka, který se za něj vydává. Pondělíček pozná ve Štefanii svou někdejší lásku, Olga je jeho dcera. Štefanie ho také pozná, Pondělíček však tvrdí, že je lupič Kanibal, o němž se píše v novinách. Pardona, Štefanii a Olgu zavře do sklepa a společně s Fifi prchá...(NFA.cz)

 
Podporují nás:Všichni sponzoři | Podpořte nás také!
© 2011 Nová Beseda - kulturní centrum, Praha 9 - Klánovice webdesign (c) blobmedia.cz