Nová Beseda - kulturní centrum

... jsme NADOSAH

Výstava měsíce140. VÝROČÍ ZALOŽENÍ KLÁNOVIC

01.06. - 30.06. 

Můžete se těšitHURÁ NA PRÁZDNINY!!!

29.06.2018 15:00


NOVÝ ZÉLAND V NOVÉ BESEDĚ - povídání s Vlaďkou Kennett a Jardou Duškem

14.09.2018 19:30


SMLUVNÍ VZTAHY

20.09.2018 19:30
filmový klub
DOPISY OD KARLA ČAPKA
film a beseda s režisérem


Po  07.12. 20:00
 

< Zpět  |  Filmové představení: vstupné: 110 Kč / členové filmového klubu 90 Kč

V rámci prosincového Filmklubu uvedeme v předpremiéře dokumentární film Dopisy od Karla Čapka doplněný besedou s jeho scénáristou a režisérem Ondřejem Kepkou.

Jak se změnila Velká Británie od dob Anglických listů Karla Čapka? Ondřej Kepka po devadesáti letech putuje po jeho stopách.


https://www.startovac.cz/projekty/dopisy-od-karla-capka/

 

151115dopisy_od_karla_capka2.jpg

 

Dokumentární, 2015

Režie: Ondřej Kepka

Hlas Karla Čapka: Josef Abrhám

 

151115dopisy_od_karla_capka5.jpg

 

V roce 1924 vydává tehdy už renomovaný autor Karel Čapek cestopis Anglické listy, který je záhy přeložen do angličtiny a následně i do mnoha dalších jazyků. Karel Čapek v něm v několika fejetonisticky laděných kapitolách popisuje svoje dojmy z Anglie, Skotska a Walesu. Kniha vyvolá ve Velké Británii velký ohlas. Zejména typickými postřehy autora, který si všímá především britských tradicí, národní povahy, demokracie - ale také úplných drobností a maličkostí, které okořeňují život.


Ondřej Kepka, moderátor a režisér, nositel Ceny Karla Čapka (2014), putuje po stopách slavného cestopisu Karla Čapka Anglické listy. Srovnává pohled Karla Čapka na tehdejší Británii se současným stavem a zamýšlí se nad myšlenkami slavného autora. Co se naplnilo z jeho vizí - a co se naopak odebírá úplně jiným směrem?


Film je strukturován jako pátrací reportáž, kterou provází Ondřej Kepka. Kepka přímo na místě konfrontuje Čapkův text se současností. Do filmu vstupuje svými glosami řada odborníků.

 

151115dopisy_od_karla_capka3.jpg

 

Dokument doplňují překrásné kresby Karla Čapka, které vyšly společně s jeho knihou, a dále fotografie Ondřeje Kepky z cyklu Británie 2015.


Ondřej Kepka se štábem navštívil především Londýn a okolí, dále Cambridge, York a Edinburg a přes bájný ostrov Skye se dostal do soutěsky Glan Coe a anglické Jezerní krajiny. Cesta se otevírá i uzavírá na trajektu, který spojuje Británii s evropským kontinentem.


Protože z celé téměř tříměsíční cesty Karla Čapka existují jen dvě fotografie, položili si autoři otázku, jak vůbec cesta skutečně proběhla. Film má překvapivé rozuzlení

 

151115dopisy_od_karla_capka4.jpg
Podporují nás:Všichni sponzoři | Podpořte nás také!
© 2011 Nová Beseda - kulturní centrum, Praha 9 - Klánovice webdesign (c) blobmedia.cz