Nová Beseda - kulturní centrum

... jsme NADOSAH

Výstava měsíce
Můžete se těšitTALKSHOW #husitkatolik - přesunuto z 01.04.

09.09.2020 19:00


NEJKRÁSNĚJŠÍ MÍSTA POBALTÍ

15.10.2020 19:00


LEŽ - přesunuto z 20.04.

05.11.2020 19:30
Vernisáž výstavy IRENA PROCHÁZKOVÁ - V HLAVĚ


Út  16.04. 19:00
 

< Zpět  |  Událost:

Život přináší spoustu zážitků a vjemů, které člověku utkví v hlavě a transformují ho, ale každý je dává najevo jinou formou. Malířka Irena Procházková zvolila cestu osobního vyjádření pomocí štětců olejovými barvami na plátno.


Zároveň bude na výstavě prezentovat své práce za poslední dva roky. Výstava je prodejní a potrvá do konce května.

 

Vernisáž se koná  za účasti klánovického sboru „SborKlan".

 

190302Hortenzie b.jpg

Irena Procházková

Výtvarnice a malířka

www.irenaprochazkova.cz

 

Vztah k výtvarnému umění měla od dětství. V každé volné chvíli si brala pastelky a malovala. I přes rozhodnutí jít raději na studium ekonomické školy se k malířství vracela a v posledních letech se vrátila definitivně. Nejvíce ji ovlivnila tvorba v ateliéru akademické malířky Bedřišky Uždilové, u které studuje posledních 7 let. Jejím vzorem jsou staří mistři jako Van Gogh, Monet, Tintoretto či Paul Gauguin.


Co se týče malby, snaží se vidět svět pozitivně, a proto používá paletu barev, jejichž pestrost můžete vidět na jejích obrazech. Intuice ji volí vybírat náměty, které jsou z osobních prožitků, vjemů. Na obrazech ztvárňuje především pocity lidí, krásu a důležitost přírody a zároveň štětcem vystihuje danou atmosféru.


Často se myšlenka na nový obraz objeví nečekaně jako letní bouře. Pak už ji jen musí přenést na plátno. Snaží se pracovat bezprostředně, a tak obrazy nejsou dopracované do posledních detailů, neboť je zároveň nechce tzv. utahat.
Občas si říká: „Co mne nutí malovat?" Neví, jak to srozumitelně vysvětlit. Ten pocit, když vás nový obraz pohltí, je, jak říká, nepopsatelně nádherný, až závislý. Myšlenka, že by její obrazy mohly lidem přinášet radost. Nechce jim nic vnucovat, na to nemá právo. Jde jen o tuto vizi.


Poslední dobou se snaží najít malířskou cestu, mocí které by ztvárnila svoje ideje na plátno a sdělila osobní pohled na lidstvo samotné. Komunikační cestu, která by pomohla k pospolitosti lidí a k uvědomění, jaké velké kulturní dědictví nám zde naši předci zanechali.

 

„Jsi, co si myslíš. Tvoříš, co si myslíš."
Irena Procházková

 

190302Pizzaiolo 120x100 cm.jpg
Podporují nás:Všichni sponzoři | Podpořte nás také!
© 2011 Nová Beseda - kulturní centrum, Praha 9 - Klánovice webdesign (c) blobmedia.cz