Nová Beseda - kulturní centrum

... jsme NADOSAH

Výstava měsíceCOPATOTUJE

01.04. - 30.04. 

Můžete se těšitMOJE LÁSKY OBRAZY

03.05.2018 - 31.05.2018 


SETKÁNÍ S VLASTIMILEM VONDRUŠKOU

22.05.2018 19:30
NADAČNÍ FOND HARMONIE - prezentační večer


Út  09.06. 18:00
 

< Zpět  |  Událost:

Prezentační večer za účasti Milady Cholujové, ředitelky a zakladatelky NF Harmonie, patronky projektu Simony Stašové a lektorů hudby. „Naším posláním je pozitivně měnit život dětí prostřednictvím hudby.“


Na prezentačním večeru v KC Nová Beseda se dozvíte veškeré informace o nově vznikajícím dětském smyčcovém orchestru v Klánovicích a možnostech učinkování a přihlášení Vašich dětí do orchestru.

 

 

Nadační fond Harmonie

www.nfharmonie.cz


„Odhalme našim dětem krásu hudby a hudba jim odhalí krásu života," maestro José Antonio Abreu, zakladatel systému hudebního vzdělávání El Sistema.

 

150513harmonie7O.jpg


„Umění mluví za člověka, za národy, za lidstvo," Josef Čapek.

 


Inspirace

 

V roce 1975 si venezuelský hudebník, ekonom a politik v jedné osobě José Antonio Abreu uvědomil, že hudební vzdělání je možností, jak dětem ze sociálně slabších rodin otevřít cestu k jiným životním perspektivám.


Založil proto unikátní systém hudebního vzdělávání El Sistema a otevřel jej všem dětem. V současné době sdružuje El Sistema neuvěřitelných sto osmdesát orchestrů s více než třemi sty tisíci žáky. Nejznámější z nich jsou dnes již profesionálními hudebními tělesy, které patří mezi nejlepší symfonické orchestry na světě. Světoznámý dirigent a houslista Gustavo Dudamel je také bývalým žákem El Sistemy.


Nejedná se jen o další hudební projekt, ale o sociální program založený na hudebním vzdělávání. Jeho prioritou není vychovávat nejlepší hudebníky, - i když se mu to velice daří - ale dát dětem možnost rozvíjet jejich schopnosti a dovednosti, naučit se práci v týmu, stejně tak jako prožívat radost z hudby a tedy i ze života díky tomu, že společně budují orchestr.


Hudba odstraňuje všechny rozdíly; když děti hrají společně, přináší jim to radost i zábavu, ale také pocit zodpovědnosti a vědomí, že se můžou jeden na druhého spolehnout. Tím se projekt zásadně liší od klasické hudební výuky, kdy děti začnou hrát společně až v okamžiku, kdy dosáhnou určitého „mistrovství" na svém nástroji.

Úspěch maestra Abreua se stal inspirací pro vytvoření obdobných projektů na celém světě. V čele anglického programu In Harmony stojí Julian Lloyd Weber.

 

150513harmonie2O.jpgPoslání Nadačního fondu Harmonie


V České republice naplňuje Abreuovu vizi Nadační fond Harmonie. Našimi oficiálními patrony jsou Pražská komorní filharmonie a herečka Simona Stašová. Záštitu nad projektem převzalo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR a náměstkyně Ministerstva práce a sociálních věcí.


Děti se u nás učí vytrvale pracovat a veřejně vystupovat. Především však získávají smysluplnou náplň volného času a vědomí, že úspěch leží v jejich vlastních rukou. Společně můžeme vybudovat systém hudební výuky, který po celém světě slouží jako vzor pro řešení situace dětí ze sociálně slabších rodin.


Tuto možnost chceme nabídnout všem dětem. Společně je můžeme uvést do světa hudby - tedy do světa krásy, harmonie a sebeúcty.


Každé dítě má právo cítit se jedinečné, přijímané svým okolím, že někam patří. Má právo věřit ve svou budoucnost.


Každé dítě chce v něčem vyniknout, pocítit svou důležitost a sounáležitost zároveň.


Projekt El Sistema umožňuje dětem na celém světě již přes čtyřicet let tyto emoce pocítit při hře na hudební nástroj, při koncertování v rámci orchestru.

 

150513harmonie8O.jpg


„Je mezi námi mnoho dětí, které by bez naší a Vaší pomoci nemohly svůj talent nikdy objevit a rozvíjet. Když jim pomůžeme, bude jejich i náš život bohatší." Milada Cholujová, zakladatelka a prezidentka Nadačního fondu Harmonie.


Svým příspěvkem se připojíte k lidem, kteří mají zájem poskytnout těmto dětem nové příležitosti. Vaše podpora může být jednorázová či pravidelná. Pravidelnou podporou 500 Kč měsíčně umožníte právě jednomu žákovi rozvíjet jeho talent v našem orchestru.


Pomozte nám realizovat projekt v celé České republice.


Svůj dar nám můžete poskytnout prostřednictvím zaslání dárcovské SMS ve tvaru DMS
Harmonie na číslo 87 777 nebo DMS ROK Harmonie v případě trvání 12 měsíců.
Cena DMS je 30 Kč.
Podpořit nás také můžete zasláním příspěvku na účet č. 107-6314230287/0100.


Více informací najdete na:
www.darcovskasms.cz
www.nfharmonie.cz
www.sistemeeurope.org


Vaše podpora umožní dalšímu díteti změnit jeho život! Děkujeme Vám za ni.
Nadační fond Harmonie, Palác Beethoven, Lázeňská 11/285, 110 00 Praha 1
Tel.: +420 604 849 559
+420 777 751 589
info@nfharmonie.cz
www.nfharmonie.cz

 

150513harmonie6O.jpg

 

 

 

Partneři NF Harmonie:

 

Josef Suk

150513harmonie3O.jpg

Pravnuk Antonína Dvořáka, významný český umělec, violista a houslista: „Vítám vznik Nadačního fondu Harmonie. V současné době, kdy se věnují enormní sumy peněz na různé sportovní kluby, a vážná hudba se dostává do pozice popelky, je podobná snaha velice prospěšná. Držím Vám palce."

 


Simona Stašová

150513harmonie4O.jpgPatronka Nadačního fondu Harmonie: „Děti jsou jako houba, která do sebe nasaje vše a zůstane to v ní. Rozvíjení talentu dítěte má jen samá pozitiva, rodiče pak nebudou mít strach, že se dítě bude nudit a protože nebude vědět, čeho se chytit, bude se toulat po ulicích. Tak tedy vzhůru do rozvíjení talentů u našich dětí, i když z nich nebudou hned páni Werichové a Janáčkové."

 

PKF - Prague Philharmonia

150513harmonie5O.jpgPKF - Prague Philharmonia se připojuje k projektu „Dětský orchestr Harmonie" Nadačního fondu Harmonie, protože sama podporuje aktivity mladých talentů i všech dětí, které prostředí hudby fascinuje a baví. Hráči orchestru Pražské komorní filharmonie chtějí v dětech podnítit zájem o hudbu, a proto se jim věnují v dětském hudebním klubu Notička a na koncertech pro děti v pražském Rudolfinu. Pražská komorní filharmonie jako patron Dětského orchestru zprostředkuje dětem pozvání do zákulisí zkoušek profesionálního orchestru, setkání se sólisty i atmosféru jednotlivých koncertů. Věříme, že tento projekt nejen vychová nové posluchače vážné hudby, ale umožní dětem také další vzdělání a obohatí jejich estetické vnímání.

 
Podporují nás:Všichni sponzoři | Podpořte nás také!
© 2011 Nová Beseda - kulturní centrum, Praha 9 - Klánovice webdesign (c) blobmedia.cz