Nová Beseda - kulturní centrum

... jsme NADOSAH

Výstava měsíceCOPATOTUJE

01.04. - 30.04. 

Můžete se těšitMOJE LÁSKY OBRAZY

03.05.2018 - 31.05.2018 


SETKÁNÍ S VLASTIMILEM VONDRUŠKOU

22.05.2018 19:30
OLGA HAVLOVÁ A VÝBOR DOBRÉ VŮLE


31.03. - 31.05.


< Zpět  |  Výstava:

Zveme Vás na putovní výstavu fotografií „Olga Havlová a Výbor dobré vůle“. Výstava byla připravena k příležitosti oslav 20. výročí založení VDV, setkala se s velkým zájmem veřejnosti a již šestým rokem putuje po celé České republice.


170321startova.jpg

 

 

170220o_havlova02.jpgJiž sedmým rokem putuje po naší zemi i po zemích našich sousedů výstava fotografií Olgy Havlové. Snímky ilustrující její činnost ve prospěch lidí se složitým životním údělem již byly k vidění na téměř padesáti místech. Celkem třiatřicet uměleckých fotografií od známých fotografů (mezi nimi Ondřej Němec, Bohdan Holomíček, Přemysl Fialka, Gabriela Čapková či Zdeněk Chrapek) se váže k počátkům činnosti Výboru dobré vůle. Výstava vznikla se záměrem připomenout široké veřejnosti Olgu Havlovou jako osobnost, která se snažila s hlubokým pochopením pomáhat těm, kteří se bez podpory jiných nemohli obejít.

 

170220o_havlova04.jpgPo úspěšném uvedení v pražské Lucerně v roce 2010 se výstava v průběhu následujících let postupně přesouvala po společenských a výstavních prostorách v bezmála padesáti městech v ČR, ale i na Slovensku a v Polsku.

 

„V roce 2010 jsme shromáždili fotografie paní Olgy, abychom oživili její památku formou výstavy vybraných snímků v Paláci Lucerna. Zájem veřejnosti o výstavu předčil naše očekávání, a tak jsme ji posléze rádi poskytli dalším vystavovatelům. A z původně jednorázově zamýšlené akce se stala dodnes probíhající výstava putovní. Již brzy si ji budou moci prohlédnout lidé v Krajské vědecké knihovně v Liberci," doplňuje Monika Granja, ředitelka Výboru dobré vůle - Nadace Olgy Havlové.

 

Fotografie, které si můžete prohlédnout v KC Nová Beseda v Klánovicích, zobrazují první léta působení Výboru dobré vůle - Nadace Olgy Havlové, setkávání paní Olgy s dětmi a dospělými se zdravotním postižením nebo zachycují prostředí tehdejších psychiatrických léčeben a ústavů sociální péče. Osobní charisma Olgy Havlové dokreslují snímky z jejích setkání se známými osobnostmi, například s princeznou Dianou, hercem Alainem Delonem či španělskou princeznou Kristýnou.

 

Zdroj : TZ 15. 11. 2016
Upravila: Romana Voženílková

 

170220o_havlova01.jpg

 

https://www.vdv.cz/download/83/Vystava_O_Havlove_katalog.pdf

https://www.vdv.cz/
Podporují nás:Všichni sponzoři | Podpořte nás také!
© 2011 Nová Beseda - kulturní centrum, Praha 9 - Klánovice webdesign (c) blobmedia.cz