Nová Beseda - kulturní centrum

... jsme NADOSAH

Výstava měsíce
Můžete se těšitKLÁNOVICKÝ HUDEBNÍ MINI FESTIVAL – 9. ročník

31.08.2019 15:00


O SNĚHURCE (divadlo)

22.09.2019 16:00


LENKA DUSILOVÁ - SÓLO

26.09.2019 19:30
MARTIN VÍTEK - ZRCADLENÍ


01.03. - 31.03.


< Zpět  |  Výstava:

Přijďte navštívit výstavu fotografií Martina Vítka - Zrcadlení - zrcadlení tváří v rukou a rukou ve tvářích, zrcadlení lidských osudů a životních postojů, zrcadlení našich energií. „Za vším se pokouším najít příběh. Příběh lidí, jejich činností a osudů“ – slova M. Vítka provázející výstavu.


Výstava není prodejní.


190130Martin-new-web.jpg

Martin Vítek


Každý z nás jsme osobnost. Ženy si často neuvědomují svoji sílu a muži nezřídka zapomínají na svoji citlivost. Dnešní shon to jen umocňuje. Fotografie svým zastavením okamžiku může ukázat, kdo se skrývá uvnitř nás.


Mám technické vzdělání. Postupem času ve mne ale vyhrála tvůrčí stránka a po několika pokusech s jinými směry jsem nakonec skončil u fotografie. I když "skončil" není zcela přesné. Fotografie mne učarovala a po pár letech jsem zjistil, že mi dodává klid a pohodu. A tak zbývalo udělat ten krok a od roku 2012 je fotografie mým povoláním.


Ve fotografii jsem samorost. Tuto svoji fotografickou Ameriku jsem si začal objevovat sám. Někdy to jde snadněji, někdy hůře. Fotografie upravuji, ale retuš používám jen v nezbytně nutné míře. Mnohem více se zaměřuji na pohodu při focení, na světlo a stín, na prostředí. Jsou to pro mne důležité části tvorby. Asi se mi tento pocit nepodaří vystihnout lépe, než Alfredu Eisenstaedtovi, který říká, že: "Je mnohem důležitější dotknout se lidí, než tlačítka spouště".


I proto nikam nespěchám, nechávám věci plynout a vše do sebe zapadnout. Někdy to může být pozvolný "krok", jindy svižná "chůze". Pokouším se do fotografování příliš nevstupovat svými představami. Raději "vyprávím minipříběhy". Ty pomáhají navodit situaci a náladu. Někdy vážnou, jindy zamyšlenou a nezřídka i velmi veselou. Zkrátka mám rád, když je fotografování tvůrčí činnost pro oba (všechny) zúčastněné.

190130Martin.jpg


Martin Vítek
5. července 2018

190130Rony.jpg190130Jaroslava.jpg190130Eduardo.jpg

 
Podporují nás:Všichni sponzoři | Podpořte nás také!
© 2011 Nová Beseda - kulturní centrum, Praha 9 - Klánovice webdesign (c) blobmedia.cz