Nová Beseda - kulturní centrum

... jsme NADOSAH

Výstava měsíceVIETNAM - DOSUD NEOBJEVENÝ

01.01. - 28.02. 

Můžete se těšitMARTIN VÍTEK - ZRCADLENÍ

01.03.2019 - 31.03.2019 


TRANSSIBIŘSKÁ MAGISTRÁLA

07.03.2019 19:30


PAN THEODOR MUNDSTOCK

13.03.2019 19:30
MICHAL PAVLÍČEK A MONIKA NAČEVA (vyprodáno)


Čt  26.04. 19:30
 

< Zpět  |  Koncerty: vstupné: 1.-5. řada 420 Kč / 6.-13. řada 390 Kč

Na pódiu KC Nová Beseda v Klánovicích přivítáme nezaměnitelné osobností české hudební scény – Michala Pavlíčka a Moniku Načevu. Michal Pavlíček a Monika Načeva se potkali při práci na debutovém albu Načevy „Možnosti tu sou...“ v roce 1994. Michal Pavlíček zde citlivým způsobem zhudebnil básně Jáchyma Topola. V roce 2007 společně natočili druhé album „Mami“, k jeho vzniku byl přizván DJ FIVE.

Akustický koncert Pavlíček + Načeva je proto postaven hlavně na průřezu těchto dvou desek. V tomto pojetí nejvíce vyzní silné texty Jáchyma Topola, otevřený emocionální výraz Načevy a Pavlíčkova nezaměnitelná dokonalá kytara.


180301pavlicek_naceva02.jpg

 

Michal Pavlíček


obdivovaný kytarový mág, skladatel svérázných hříček i autor introvertních rockových opusů, stejně jako melodicky silných působivých balad. Skladatel symfonické a scénické hudby se zcela původním rukopisem, vyhledávaný producent i mentor mladých hudebníků. Je široce respektovanou individualitou, což konečně dokumentuje i řada vítězství a ocenění v odborných anketách.

Ondřej Konrád

 

Vystudoval Filmovou fakultu AMU v Praze. Je výraznou osobností a spolutvůrcem rockového Pražského Výběru. Je zakladatelem a autorem hudby skupiny Stromboli. Působí též ve formacích BSP, Trio a Supergroup. Jeho píseň Země vzdálená s textem Ivana Hlase se stala jedním z hitů devadesátých let. Jako autor a interpret se podílel na CD Zuzany Michnové, Moniky Načevy, Báry Basikové, Kamila Střihavky, Richarda Müllera a dalších. Je autorem hudby k mnoha divadelním představením, např. Akvabely, Velice modrý pták, Višňový sad. Napsal také hudbu k řadě televizních inscenací a seriálů, např. Konec velkých prázdnin, Oběti, Dobrá čtvrť, Místo v životě, Život je ples, Cesty domů, k celovečerním filmům např. Proč, Stínu neutečeš, Na půdě, Odcházení, Přijde letos ježíšek, Agáva. Je autorem hudby k baletům např. Zvláštní radost žít, Kráska a zvíře nebo Malý princ/Slovenské národní divadlo/. Jako skladatel se prosadil i na zahraniční scéně. Napsal symfonickou hudbu k pěti dílům historického seriálu BBC Červený Bedrník, k dětskému seriálům Outlaw a je jedním z autorů hudby k britskému fantasy seriálu Merlin IV. Zkomponoval hudbu k představení pro Laternu magiku Minotaurus a Hádanky, k muzikálům Klaun, Excalibur, Obraz Doriana Graye, Dáma s kaméliemi. Byl spoluautorem a hlavním protagonistou hudebních pořadů České televize Na Kloboučku. Vydal přes 70 nosičů CD a DVD. Získal mnoho ocenění i několik zlatých desek. Jeho DVD Beatová síň slávy se stalo double-platinové a získalo hudební cenu Anděla. V roce 2016 vstoupil do síně slávy a získal cenu Anděla za celoživotní tvorbu.

 

180301pavlicek_naceva01.jpg

 

 

Monika Načeva 

 

Monika Načeva se stala jednou z nejslibnějších zpěvaček české alternativní scény přelomu století.
Prošla několika proměnami od klasického rocku přes elektronickou taneční hudbu po experimenty
mimo hranice stylů. Na jejích albech spolupracovala řada osobností české scény: například Pan P. Muchow, Michal Pavlíček a jako textař Jáchym Topol. Může se srovnávat s tím nejlepším, co v tomto žánru v 90.letech v Čechách vzniklo.

redakce muzikus.cz

 

Zpěvačka, šansoniérka, herečka a členka Divadla Sklep. Divadlu se věnuje od svých šestnácti, postupně prošla pražským A-studiem Rubín, brněnským HaDivadlem a divadlem Sklep. Její hudební tvorba je výjimečná mimo jiné také tím, že často spolupracuje s řadou předních českých hudebníků a literátů například s Jáchymem Topolem, Michalem Pavlíčkem a dalšími.


V roce 1994 natáčí své první rockové album „Možnosti tu sou..." s producentem a autorem většiny písní Michalem Pavlíčkem. Vzniká tak kapela Načeva, která často vystupuje live. Projekt má velký úspěch a píseň „Udržuj svou ledničku plnou" se stává hitem i se svým natočeným klipem. V roce 2007 vydává cd „Mami" opět s Michalem Pavlíčkem a novým spolupracovníkem turntablistou Djem Five. Cd vychází v časopise Respekt. Pár měsíců před tím Načeva vydává ve své režii limitovaný singl „Tyhle dny", který je natočen pouze na vinylu. Od této doby vystupuje Načeva spolu s M. Pavlíčkem a Djem Five live dohromady i zvlášť. Všechna natočená alba jsou postavena na spolupráci Načevy se spisovatelem a básníkem Jáchymem Topolem.

 

https://www.rocking.cz/naceva

 

180301pavlicek_naceva03.jpg
Podporují nás:Všichni sponzoři | Podpořte nás také!
© 2011 Nová Beseda - kulturní centrum, Praha 9 - Klánovice webdesign (c) blobmedia.cz