Nová Beseda - kulturní centrum

... jsme NADOSAH

Výstava měsíceŽIVOT A DOBA SPISOVATELE KARLA ČAPKA

01.01. - 28.02. 

Můžete se těšitDAR Z NEBES
Léčivé divadlo Gabriely Filippi

Dnes 19:30


DAVID KOLLER
...NAROZENINOVÝ KONCERT NOVÉ BESEDY

10.03.2018 18:00


TÁTOVA VOLHA
Film osobně uvede jeho režisér Jiří Vejdělek a producent Tomáš Hoffman.

19.03.2018 19:30
ELENA SONENSHINE TRIO – TRIBUTE TO ELLA FITZGERALD


Út  02.05. 20:00
 

< Zpět  |  Koncerty: vstupné: jednotné vstupné 200 Kč
Pozor, tento koncert bude probíhat v prostorách kavárny, možnost vybrat si konkrétní místa lze až při úhradě rezervovaných vstupenek v KC Nová Beseda.

- k poctě první dámy jazzu a královny zpěvu, která se stala hudební ikonou a nedostižným ideálem a od jejíhož narození letos uplyne 100 let

Trio Eleny Sonenshine vedle standardů z repertoáru Elly Fitzgerald zahraje i vlastní skladby. Trio hraje ve složení Elena Sonenshine vokál, Mirek Linka kytara a Petr Dvorský kontrabas.


170321startova.jpg

 

 

170224e_sonenshine02.jpg

 

Elena Sonenshine, jedna z nejlepších českých jazzových zpěvaček, studovala na Konzervatoři J. Ježka a následně získala stipendium na proslulé Berklee College of Music v americkém Bostonu. Vystupuje pravidelně na jazzových festivalech v zahraničí a její vynikající debutové album You Go to My Head, oceněné jako druhé nejlepší české jazzové CD roku 2001, vyšlo dokonce přímo v USA, kde se udrželo čtyři týdny v žebříčku 50 nejhranějších jazzových desek.

 

Repertoár obsahuje jak vlastní skladby včetně zajímavých jazzových úprav lidových písní, tak klasické standardy, přizpůsobené stylu a nástrojovému obsazení tria. Výjimečné napojení mezi zpěvačkou a ostatními hudebníky je dáno dlouholetou stabilitou sestavy. Takřka empatická souhra seskupení vynikne zejména v častých a objevných improvizačních pasážích. Elena opakovaně (naposled 2009) účinkovala v koncertní sérii "Jazz na Hradě", v roce 2005 objela celou Českou republiku jako velvyslanec Philips International Jazz Festivalu, o rok později koncertovala na festivalu Pražské jaro, v letech 2007 a 2008 pobývala část roku v USA, vystupovala např. ve Washingtonu, D.C. Elena Sonenshine se též věnuje pedagogické činnosti - učila na Mezinárodni jazzové dílně v Praze.

 

Elena v roce 2014 a 2015 účinkovala v hudebně pohybovém představení Emotion Collection v Národním divadle na scéně divadla Kolowrat a v témže roce se na téže scéně podle jejího námětu realizovalo baletní představení Obrazy. K Obrazům složila hudbu i texty.

 

170224e_sonenshine01.jpg
Podporují nás:Všichni sponzoři | Podpořte nás také!
© 2011 Nová Beseda - kulturní centrum, Praha 9 - Klánovice webdesign (c) blobmedia.cz