Nová Beseda - kulturní centrum

... jsme NADOSAH

Výstava měsíce



140. VÝROČÍ ZALOŽENÍ KLÁNOVIC

01.06. - 30.06. 

Můžete se těšit



HURÁ NA PRÁZDNINY!!!

29.06.2018 15:00


NOVÝ ZÉLAND V NOVÉ BESEDĚ - povídání s Vlaďkou Kennett a Jardou Duškem

14.09.2018 19:30


SMLUVNÍ VZTAHY

20.09.2018 19:30




DAN BÁRTA & ILLUSTRATOSPHERE (vyprodáno)


Pá  31.03. 20:00
 

< Zpět  |  Koncerty: vstupné: 1.-4. řada 560 Kč / 5.-10. řada 490 Kč

Zpěvák Dan Bárta, držitel celé letky zlatých andělů, vnímá a tvoří muziku všemi smysly. Cit, emoce a rozum se v jeho písních vyvažují. Česká populární hudba v něm našla přirozený idol, respektovaný kritikou a uznávaný posluchači. Na přelomu tisíciletí Dan Bárta, věrný jen sám sobě a hudbě, zavedl posluchače do světa Illustratosphere. Na podiu V Besedě vystoupí s Filipem Jelínkem a Miroslavem Chyškou.


170321startova.jpg

 

 

PŘIJĎTE S NÁMI TÍMTO KONCERTEM OSLAVIT 5. NAROZENINY KC NOVÁ BESEDA!


!!!POZOR!!!

Své vstupenky si můžete vyzvednout v otevírací době kavárny (po-pá 10-13, 15-22, sobota zavřeno, ne 14-20).
Upozorňujeme, že ve dnech 4.-11. 2. máme zavřeno z důvodu jarních prázdnin a od 28. 2. po dobu čtyř týdnů bude probíhat rekonstrukce sálu a kavárna tudíž bude také zavřená. Omlouváme se za omezení při vyzvedávání vstupenek.

 

 

DAN BÁRTA
ZPĚV

130409barta10f.jpg

Dan Bárta je jeden z našich nejtalentovanějších a nejvšestrannějších zpěváků, držitel mnoha ocenění včetně několikanásobného ocenění akademie populární hudby „Anděl". Je respektován jak odbornou kritikou, tak širokou veřejností.


V roce 2000 založil svůj sólový projekt Illustratosphere, jehož součástí je právě Robert Balzar Trio. Stál u zrodu hudebních formací Alice, Die El. Eleffant či Illustratosphere. Je zpěvák legendární funkové kapely J.A.R. V posledních letech se stále více objevuje v alternativních projektech a své místo si našel i v ryze jazzových kreacích. Dan Bárta je vynikající improvizátor, což dokázal například při svých vystoupeních po boku Bobbyho McFerrina. Dan Bárta, třináctinásobný držitel Ceny Anděl, je symbolem kvality a úspěchu.

 

www.danbarta.cz


140610barta15F.jpg

Dan Bárta se narodil 14. 12. 1969 v Karlových Varech. Do svých dvanácti let bydlel v Toužimi a poté se přestěhoval do Dlouhé Vsi u Sušice. Tady potkal jednu důležitou osobu, která ho později ovlivnila v jeho hudební tvorbě, Romana Holého. Dan Bárta navštěvoval gymnázium v Plzni a po neúspěšném pokusu o studium na vysoké škole, si vybral nástavbu pro rentgenové laboranty.

Už během studií zpíval Dan Bárta s místní rockovou skupinou Tom Sawyer a o pár let později s některými jejími členy založil v roce 1991 skupinu Alice. V roce 1992 nahrál Dan Bárta s kapelou album Yeah!, které mimochodem produkoval David Koller.

Davidu Kollerovi se zalíbily nahrávky od Alice natolik, že je přizval na společné turné s Lucií. A právě k Lucii bývá styl Alice nejvíce přirovnáván. V roce 1994 vydala skupina další album Ústa hromů. Skupina získala další a další fanoušky a kapele se naskytla možnost vystoupit jako předkapela pro pražský koncert britské legendy Slade. Mezi nejznámější hity Alice patří Ani náhodou, Pomalá, Klidná, atd.

Dan Bárta v roce 1994 přijal nabídku na angažmá v připravovaném muzikálu Jesus Christ Superstar. Veřejnost poznala Bártu v novém světle. Dan Bárta se v muzikálu zhostil role Jidáše i Ježíše s velkou chutí. Muzikál měl obrovský úspěch a svůj podíl na tom měl i Dan Bárta.

Následoval další muzikál Evita, ve kterém Dan Bárta hrál postavu Che Guevarry. Tato role ho velice lákala, protože byla obtížná a dala mu možnost zpívat oblíbenou latinu. Po Evitě se Dan Bárta už do žádného dalšího muzikálu nepustil.

V roce 1997 se skupina Alice rozpadla, Dan Bárta tím uzavřel své rockerské období. Začíná pilovat a studovat zpěv u vyhlášeného profesora Eduarda Klezly, dnes hlavně známého díky soutěži Superstar. Od rocku přechází Dan Bárta k novým stylům, stále více ho zajímá rhythm-and-blues a jazz.


Dan Bárta potkává skupinu J. A. R., se kterou poté nazpívá 4 alba. Roman Holý ho přitáhne do svého nového projektu, ve kterém se Bárta a Darina Rolins setkávají v popové skupině Sexy Dancers. Tuto kapelu vyhlásila Akademie populární hudby objevem roku 1999.

V dalších letech se Dan Bárta vydává na sólovou dráhu. V roce 2000 mu vyšlo jeho první sólové album Illustratosphere. V roce 2003 následuje další album Entropicture. To získalo od Akademie populární hudby cenu jako nejlepší zvukový záznam a Dan Bárta byl vyhlášen zpěvákem roku.

 

 

FILIP JELÍNEK
TROMBON, KLÁVESY, PERKUSE, ZPĚV

130409barta11f.jpg

 

Po sedmiletém studiu hry na klavír v ZUŠ se stal absolventem Pražské konzervatoře a AMU v Praze v oboru trombon. Během posledních let na konzervatoři přijal spolupráci s J.A.R. jako hráč a leader dechové sekce Splash horns, se kterou na poli české hudební produkce natočil řadu dalších CD jiných interpretů. Zde dokázal uplatnit své vědomosti a zájem o aranžování i skladbu. Vedle J. A. R. působil ve formaci Sexy Dancers a mimo jiné ve skupině doprovázející Jarka Nohavicu a Neřež. Prošel symfonickými orchestry i orchestry v pražských muzikálech (Dracula, Hair, Mise). S hudebním přispěním ILLUSTRATOSPHERE zkomponoval hudbu k divadelním představením Terasa a Příběhy obyčejného šílenství v režii Petra Svojtky, a hudbu ke krátkometrážnímu filmu Frikasé pod režijní taktovkou Martina Krejčího.
Je též autorem hudby k celovečernímu filmu režiséra T. Mašína "Tři sezony v pekle".

 

 

MIROSLAV CHYŠKA
KYTARY

170130chyska01.jpgMíra je staronovým členem kapely Illustratosphere. Vystudoval grafickou průmyslovku v Praze, ale od roku 1989 se vydává na dráhu kytaristy s kapelami jako Die Elektrische Eleffant, Baterky nebo formace Sexy Dancers s Darou Rolins.Svoje kytarové umění předvedl v muzikálu Jesus Christ Superstar ale i jako skladatel fimové hudby k filmům Rafťáci, Ro(c)k podvraťáku, Snowbaorďáci nebo O život. Za hudbu k filmu Snowboarďáci také v roce 2004 získal ocenění Český lev v kategorii nejlepší hudba. V současnosti je členem dvou popředních kapel na české scéně a to kapely J.A.R. a Illustratosphere.

 




Podporují nás:



Všichni sponzoři | Podpořte nás také!








© 2011 Nová Beseda - kulturní centrum, Praha 9 - Klánovice webdesign (c) blobmedia.cz