Nová Beseda - kulturní centrum

... jsme NADOSAH

Výstava měsíceVIETNAM - DOSUD NEOBJEVENÝ

01.01. - 28.02. 

Můžete se těšitKANADA

29.01.2019 19:00


SNĚHURKA A SEDM TRPASLÍKŮ (divadlo)

10.02.2019 17:00


PAN THEODOR MUNDSTOCK

13.03.2019 19:30
MALÁ ETIKETA (divadlo)


Po  22.01. 09:00
 

< Zpět  |  Akce pro děti: (Zadáno pro školy.) 

Jana Rychterová a Hanka Strnadová v pořadu, který vtipnou formou přiblíží základy společenského chování - podávání ruky, zdravení, chování u stolu, v divadle i v tramvaji a neopomene ani nošení čepice či žvýkání ve společnosti.


171216etiketa02.jpg

Jana Rychterová / O mně

 

Zpěvačkou jsem už šestnáct let. Už nebo teprve, jak se to vezme, ale svůj zpívací sen jsem si začala plnit skoro ve třiceti. Předtím jsem stačila vystudovat Pedagogickou fakultu UK v Praze, učila na základní škole a v hudební škole. A protože práce s dětmi mě vždycky bavila a naplňovala, prolíná se i mým zpíváním. A i když po večerech stojím na pódiu v dlouhých šatech, s kytarou a kapelou za zády, stále mám ráda rozdováděné dětské publikum, které mě provokuje k vymýšlení nových písniček. Učitelování v člověku tak trochu zůstává, takže písničky jsou k pobavení, ale tu a tam nějaké to poučení taky najdete. Díky tomu všemu vedla moje cesta do Českého rozhlasu na Rádio Junior, kde působím od roku 2014 nejen jako moderáotrka.

 

A co se dělo v průběhu mých zpívacích let? Nejdřív přišla tvorba pro děti, pak mě začaly napadat písničky pro "velké" publikum. Někdo je označil jako šansony a to už jim zůstalo... Jako písničkářka s kytarou vystupuji s malou kapelou, ve které je Eva Šašinková s kontrabasem a Michal Žára s houslemi a violou. Díky těmhle dvěma muzikantům se z poklidných šansonů stala barevná muzika, která sice má folkové kořeny, ale je říznutá jazzem i folklorem. A moje písničky? Ty smutné v sobě vždycky mají špetku naděje. A ty veselé občas tajně uhodí na temnější strunu. Když uvidíte na plakátech Jana Rychterová a spol., je to právě tahle muzika.

 

Svoje textařské nadšení pak uplatním ve své kapele Two Voices, kde "šiju texty na míru" slavných melodií klasické hudby. Takže společně s kolegyní Dájou Šimíčkovou zpíváme Šavlový tanec, Na krásném modrém Dunaji nebo Bachovu Badinerii. Však si to můžete všechno poslechnout na webu.


V neposlední řadě mě baví i koncertování s dámskou skupinou Pragtet, které zase velí moje úžasná basistka Eva. Tam interpretujeme písně klasického rázu, tedy autorů K. Hašlera, J. Ježka, pánů Suchého a Šlitra.


Vydala jsem CD Hrátky s češtinou a s dopravní výchovou a CD Zpívací písničky (na obou se autorsky podílela také moje sestra Milena Jakoubková). Ve tvorbě pro dospělé jsem pak vydala čtyři písničkářská CD - Po cestách soumraku, To je život, Mrak a nejnovější Tak hraj. S Two Voices pak CD Two Voices, Two a Crazy Classic. A za pár dní spatří světlo světa ZPÍVACÍ PÍSNIČKY 2, které si můžete objednat právě na těchto stránkách.

 

 

Více zde: http://www.zpivacipisnicky.cz/o-mne/

 

 

171216etiketa03.jpg
Podporují nás:Všichni sponzoři | Podpořte nás také!
© 2011 Nová Beseda - kulturní centrum, Praha 9 - Klánovice webdesign (c) blobmedia.cz